http://www.pueron.org/pueron/forum/
http://www.pueron.org/pueron/forum/
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Uceni za nov zakon za naucnite stepeni i zvania
 Forum
 Правна защита на учените
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 02/18/2011 :  19:11:14  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Имам удоволствието да съобщя, че осъдих ВАК - за третия период на забавяне процедурата за защита на дисертацията ми "Видът в английския език"
С окончателно решение, влязло в сила, № 134 от 17.01.2011 г., на Софийския апелативен съд, Гражданско отделение, Първи състав, по гр.д. № 3401/2009 г. Висшата атестационна комисия е осъдена да заплати нанесените ми имуществени вреди в следствие на това, че е била противозаконно забавена процедурата по защитата на дисертацията ми с около година и половина - от края на м.септември 2007 до м.май 2009 г. - след като и преди това беше противозаконно забавена с много месеци, за които е налице съответно осъдително решение.
Поради страхотната инфлация през периода присъдената ми сума е по-скоро символична. Но е достатъчна, за да си купя още един фотоапарат (или хубав обектив) към съществуващите досега (единият от които си купих с парите от първото спечелено дело срещу ВАК) и да правя снимки на естествените ландшафти, градските пейзажи, катедралите и други прекрасни обекти в Европа, където обичам да ходя. И където, надявам се, Отговорникът за тия работи ще ми даде възможност да продължа да ходя ...
Парите и техните размери нямат особено значение. Важното е, че на гнусните некадърни, варварски и просташки мутри от така наричащия се Специализиран научен съвет по езикознание при ВАК е нанасен поредният справедлив мощен шамар от съда.
Те - комунонекадърничките и комунонекадърниците от така наричащия се Специализиран научен съвет по езикознание при ВАК - са истинските виновници за това, Комисията по езикознание и други науки при ВАК и Президиумът на ВАК да се забавят да оценят работата ми.
СРАМ И ПОЗОР ЗА ТИЯ КОМУНООТРЕПКИ, КОМУНОИЗРОДИ И АБСОЛЮТНИ НЕКАДЪРНИЦИ!
УРА ЗА ГРАЖДАНСКОТО ДОСТОЙНСТВО НА КАБАКЧИЕВ, КОЙТО НЕ СПРЯ ДА СЕ БОРИ С НЕКАДЪРНИЦИТЕ И ДИВАЦИТЕ! И накрая жестоко - но справедливо - ги навря в кучи гъз!
УРА ЗА ЮРИДИЧЕСКИЯ КАПАЦИТЕТ НА ПЕТЪР ДОШКОВ И ЗА МОРАЛНАТА И ВИСОКОКЛАСНА ПРОФЕСИОНАЛНА ПОДКРЕПА, КОЯТО ВИНАГИ МИ Е ДАВАЛ ПРЕЗ ТЕЗИ НЯКОЛКО ГОДИНИ, ОТКОГАТО СЕ ПОЗНАВАМЕ!
Go to Top of Page

Andrey_Kurtenkov

Bulgaria
578 Posts

Posted - 12/27/2011 :  22:06:02  Show Profile  Send Andrey_Kurtenkov an ICQ Message  Reply with Quote
"Кадры решают все!" (Сталин, 1935)
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/27/1735003_skandal_s_naznachenie_i_v_pravosudnoto_ministerstvo/
http://www.besove.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/31039/%D0%97%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%BE-%D0%BC%D1%83-%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%94%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%92%D1%8A%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%9F%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0
http://www.dnes.bg/temida/2011/12/27/a-sliapa-li-e-temida.147416
И само да съм чул нещо лошо за кадровата политика в КНДР!
Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 05/26/2012 :  11:14:02  Show Profile  Reply with Quote
Все пак...

Сократ оправдан 2500 г. след смъртта му
http://balkani.actualno.com/news_387794.html

В Атина бе възпроизведен съдебният процес срещу Сократ и древният философ бе оправдан 2500 г. след смъртта му, съобщава радио Франс 24.

В театрализирания процес участваха десет известни юристи от Великобритания, Франция, САЩ, Швейцария и Гърция и близо 866 зрители. Мненията на съдиите за виновността на древния философ се разделиха по равно; 584 зрители го обявиха за невиновен и 282 – за виновен. В резултат той бе оправдан.

Сократ е бил обвинен, че не почита боговете на Атина, въвежда нови богове и развращава младежта.

Тъй като не успява да докаже невинността си на скалъпения процес, той бива осъден на смърт чрез отравяне. Макар приятелите му да се опитват да го накарат да избяга в друг полис, той остава твърдо на позицията си, че ако направи това, ще обезсмисли целия си живот, защото това би означавало да се откаже от всичко, което е казвал и в което е вярвал като в безусловна истина.

Традиционно средство за умъртвяване в древна Атина е било изпиването на чаша с извлек от отровното растение бучиниш. Сократ умира на 70-годишна възраст.

Редактор: Георги Иванов
Go to Top of Page

Teomira

Bulgaria
3 Posts

Posted - 09/20/2012 :  08:32:12  Show Profile  Reply with Quote
Незаконно наказателно преследване

Сигнал до ИВСС

"Съдия" Ангел Павлов от СРС наруши чл.161, ал. 1 от НК и чл.81, ал.3
от НПК във връзка с НЧХД N 7159/2011

На 18 април 2011 г. в СРС е образувано НЧХД N 7159/2011г. във вр. с
Тъжба на Росица Георгиева Стоянова. Въпросната Тъжба визира чл. 146,
ал.1 от НК и е свързана с престъплението ОБИДА - т.нар. престъпление
против личноста. В Тъжбата с вх. N 14186 от 15 април 2011 се посочва,
че през месец май 2010 г. частният тъжител е станал жертва на обида.
От този факт става ясно, че лицето Росица Георгиева Стоянова е
изпуснала 6 - месечния срок, в който е могла да подаде въпросната
Тъжба, съгл. чл. 81, ал. 3 от НПК. С оглед на чл. 24, ал. 4, т.2 от
НПК образуваното наказателно производство следва да се прекрати. НЧХД
N 7159/2011 г. е образувано на 18 април 2011 г. с РАЗПОРЕЖДАНЕ на
председателя на СРС КРАСИМИР ВЛАХОВ съгл. чл.247, ал 1, т.2 от НПК, но
в случая без правно основание. На 13 юни 2011 г. "съдия - докладчик"
Ралица Герасимова при СРС, Наказателно отделение, 106 състав, дава,
забележете, ХОД НА ТЪЖБАТА като нарушава с пряк умисъл чл.248, ал.2,
т.2 и чл.249,ал.1 от НПК. Следват 9 незаконни съдебни заседания, които
се одобряват от:
1. Инспектората към ВСС в лицето на инспектор Петър Михайлов.
2. ВСС в лицето на Цони Цонев.
3. ВКП в лицето на Димитър Вълчев.
В нарушение на чл. 161, ал.1 от НК, съгл. който за престъпленията
ОБИДА, КЛЕВЕТА и ЗАКАНА наказателното производство се възбужда по
Тъжба на пострадалия, прокурор Антония Делчева от СРП издава
Постановление от 8 октомври 2010 г., в което твърди, че има данни за
престъпления по чл. 146 и чл.147 от НПК. Антония Делчева си е
позволила абсолютно незаконно да образува прокурорска преписка N
43980/2010 г. и да издаде прокурорско постановление от 9 август 2010
г. На 3 юли 2009 г. прокурор Румяна Стоянова от СРП в нарушение на чл.
161, ал.1 от НК издава прокурорско постановление във вр. с пр.пр. N
35689/2009 г.
"Съдия" Ралица Герасимова провежда 3 незаконни публични съдебни
заседания и 1 незаконно закрито съдебно заседание по това дело. На 23
ноември 2011 г. "съдия" Ралица Герасимова налага незаконно глоба на
"подсъдимата" Десислава Петкова в размер на 800 лв.
На 30 май 2012 г. в СРС, се провежда 5-то публично съдебно заседание
от 106 с-в при НО като този път "съдия" е лицето Ангел Павлов. В
ПРОТОКОЛА от 30 май 2012 г. пише, че се слага за разглеждане
НАКАЗАТЕЛНО ОБЩ ХАРАКТЕР ДЕЛО, което не е вярно, защото делото е от
частен характер.
На 23 юли 2012 г. в публично съдебно заседание "съдия" Ангел Павлов
лъже, че на 22 юни 2011 г. ми е връчен препис от РАЗПОРЕЖДАНЕТО на
"съдията - докладчик" за насрочване на делото, във вр. с което съм
депозирала Възражение. Изрично съм заявила във Възражението си от 29
2
юни 2011 с вх. N 24345, че не ми е връчен препис от въпросното
РАЗПОРЕЖДАНЕ, с което се наруши чл. 254, ал.2 от НПК. На това
заседание с пряк умисъл "съдия" Ангел Павлов наруши чл. 161, ал.1 от
НК и чл. 81, ал.3 от НПК, поради което ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО.
На 9-тото незаконно съдебно заседание от 4 септември 2012 г. лицето
Ангел Павлов ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО за втори път.Т. к. съм заявила, че ще
изпратя СИГНАЛ до ВИВИАН РЕДИНГ, Ангел Павлов ми назначава
СПЕЦИАЛИЗИРАНА ПСИХИАТРИЧНА ЕКСПЕРТИЗА.
АНГЕЛ ПАВЛОВ си позволява да ме обяви за общодържавно издирване и този
незаконен акт става възможен с БЮЛЕТИН N 179 от 28 юни 2012 г. на
СДВР и с ТЕЛЕГРАМА N 22622/27.06.2012 г.
Следващото незаконно заседание е насрочено за 1 октомври 2012 г.

Моля, за предприемане на предвидените в закона в действия във вр. с
престъпленията, извършени срещу мен.Съгл. чл.54, ал.1, т.2 от ЗСВ
"Инспекторатът проверява организацията по образуването и движението на
съдебните, прокурорските и следствените дела, както и приключването на
делата в установените срокове". Аз станах жертва на организирани престъпни групи в съдебната система на България, които осъществиха с пряк умисъл състава на престъпление по служба срещу мен. В продължение на 3 години бях подложена на непрекъснат тормоз, който засегна и трудовия ми път.

ДЕСИСЛАВА ПЕТКОВА ПЕТКОВА
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 09/21/2012 :  09:04:41  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Дело за обида се води при изминал срок за подаване на тъжба?
Какви ли не безумия и престъпления видях в така наречената съдебна система, че няма да се учудя и на това. В блога ми има описано голямо множество безобразия, беззакония, безумия и престъпления в съда. Дори и в така наричащия се върховен съд:
http://kkabakciev.blogspot.com/
В кочината България съдебна система и правораздаване няма! Има една огромна шайка корумпоелементи, некадърници и престъпници, които правят каквото си искат и погазват закон, конституция, морал и фундаментални принципи на правото като за "добър ден". Да, има едно нищожно малцинство нормални хора, некорумпирани и компетентни магистрати, но те са толкова малко, че нямат никакво практическо значение за евентуална промяна на системата.
Единственият изход е обявяването на съдебната система за престъпна и некадърна, разформироването й и създаване на изцяло нова.
За конкретния случай - омбудсман и Страсбург!
Go to Top of Page

Teomira

Bulgaria
3 Posts

Posted - 10/06/2012 :  15:15:13  Show Profile  Reply with Quote
Благодаря Ви!
Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 10/15/2012 :  12:00:11  Show Profile  Reply with Quote
Проф. Стефан Хаджитодоров спечели дело за клевета
15 октомври 2012

http://www.bas.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0079&n=001297&g=

Главният научен секретар на БАН проф. Стефан Хаджитодоров спечели делото за клевета срещу публикации във вестник "Стандарт" от 2010 –та година.

В окончателното си решение съдът прие, че проф. Хаджитодоров в съдебната зала е доказал по категоричен начин, че изнесените на страниците на вестника твърдения са неверни и клеветнически, с които се засяга неговата чест, достойнство и добро име в обществото. Вестник “Стандарт” беше осъден да заплати обезщетение за морални вреди.

През 2010-та година ежедневникът в два броя публикува следните неверни твърдения за професор Хаджитодоров:
- че работи на четири трудови договора;
- че сборът на месечното му трудово възнаграждение по трудовите му договори е 4330 лв.;
- че работното време по трудовите му договори е от 0 до 24 часа;
- че в Центъра по иновации получава месечно възнаграждение в размер на 1697 лв.;
- че е заплашил да лиши държавата от прогнози за времето, земетресенията и градушките;
- че „си дописва пари и за рецензии”, които са написани „по метода „копи и пейст”, или чрез „преписване на автореферати на кандидатите”;
- че е получавал пари за рецензии на дисертации от Фонд „Научни изследвания”.

Решението на второинстанционния съд, доказва по категоричен начин, че проф. Хаджитодоров е доказал своята правота и, че клеветническите твърдения срещу него са отхвърлени по категоричен начин и със съответните доказателства в съдебната зала.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
http://www.pueron.org/pueron/forum/ © 2000-05 Snitz Communications Go To Top Of Page
Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.05